12 Aralık 2011 Pazartesi

Son izlenen

Little Children

Türkçeye "Tutku Oyunları" adıyla çevrilmiş ama ben filmleri her zaman orjinal adlarıyla hatırlar ve bilirim. Filmin türü dram, romantik sayılabilir.

Oyuncular: Kate Winslet, Patrick Wilson, Jennifer Connelly.

Konusu: Karısı Kathy ile çok da uyumlu olmayan bir evlilik sürdüren Todd(evi geçindiren karısı), çevresindeki kadınlar tarafından, karısından görmediği ilgiyi görmektedir. İlgi duydukları oranda Todd’la konuşmak da çekinen mahallenin kadınlarının aksine, kendisine son derece güvenli bir kadın olan Sarah onunla tanışmaktan herhangi bir çekince duymaz.


Kendisi de kocası Richard’la son derece uyumsuz bir evlilik sürdüren Sarah ve Todd arasında, zamanla engelleyemedikleri bir aşk başlar. Eşlerinden durumu saklamanın zorluğu üzerine bir de, mahalleye geri dönen çocuk tacizcisi Ronnie’nin yarattığı korku eklenince hayatları tam bir kabusa döner. Artık kendilerinden önce korumaları gereken çocuklarıdır.

Neyse filmin konusu çok özet olarak yazılmış  doğal olarak, bu dönen yasak aşkın yanında bir de mahalledeki pedofilinin hayatı da gösteriliyor ki bence çok iç acıtıcıydı özellikle oğlunu her ne olursa olsun seven anneyi izlemek... Ben filmi sevdim aklıma yer eden filmlerden oldu Little Children.

Hiç yorum yok: